Loading...
Rus Yatırımcılar Kripto Para ile Türkiye’de Nasıl Yatırım Yapabilir?

Rus Yatırımcılar Kripto Para ile Türkiye’de Nasıl Yatırım Yapabilir?

2022-04-29

Türkiye’nin Akdeniz ve Ege bölgesinde otel, restoran, araba kiralama, gayrimenkuller firmaları sıkı bir şekilde , "Rus turist gelirse nasıl yatırım yapabilir" araştırmasında. Çünkü biliyorsunuz, Mastercard ve Visa Rusya'yı blokladı

Rusya'nın Ukrayna işgalinin Türkiye'ye yansıması ne olur? Enerjiden, ihracat ve ithalata pek çok yanı var. Ama bugünlerde turizmciler -özellikle güneydeki oteller, araba kiralama servisleri, gayrimenkul ve yatırım şirketleri, vs.- bunu düşünüyor. Biz de gayrimenkul ve yatırım şirketi olarak, mülk sahibi olmak isteyen yabancı yatırımcılar için konuyu araştırdık.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali bizi fazlasıyla üzse de, bundan Rus turistleri sorumlu tutmamız düşünülemez.  Biz turizm ülkesi olduğumuz için ve dünyanın her bir köşesinden turisti evimizde ağırladığımız için her bir bireyi devletlerinden bağımsız düşünerek, misafirimiz kabul ediyoruz. 

Atlas Properties & Construction ekibi olarak, Rus müşterilerimizden son zamanlarda en çok duyduğumuz soru şu ‘’Kripto para ile Türkiye’den nasıl gayrimenkul satın alırım ? ‘’ 

Rus turistler için akla gelen diğer 2 seçenek, nakit para ve kripto para. Nakit para için Rusya'dan çıkmadan önce kredi kartını kullanarak nakit parayı Euro ya da $ olarak çekmeleri tavsiye ediliyor. Kripto para tarafına bakarsak ise, Türkiye'de kripto para ödeme alan turistik yer olmamakla birlikte, kripto paralar Türkiye'den ulaşılan yerel ya da uluslararası borsalar üzerinden yerel para birimine ya da dövize çevrilerek ödeme yapılabilir. 

Türkiye’de Bitcoin ve dövize dönüştürülebilen kripto paralar ile mülk satın almak mümkündür. Kripto para ile ödeme yöntemi, kripto varlıklara sahip kişilerin kazançlarını yalnızca online alışverişte değil, aynı zamanda gerçek varlıklara yatırım amacıyla da kullanabilmesine imkan tanımaktadır. Lider uluslararası gayrimenkul şirketi Atlas Properties & Construction , dünyada Bitcoin ile emlak satışını gerçekleştiren şirketlerden biridir. Şirketimizin kurucusu Turgut Dingil, kripto para ile ödeme yöntemini kabul etmiştir. Atlas Properties & Construction’da Bitcoin ile ödeme yöntemi güvenilir olmasının yanında döviz işlemi kur kaybını da önlemektedir.  Atlas ekibi ile yurtdışında kripto ile ödeyerek Türkiye’ye yasal olarak paranızı getirebilirsiniz. 

Süreç Nasıl İşliyor ? 

Türkiye’den gayrimenkul almak ve yatırım yapmaya karar verdikten sonra satış danışmanınız ile hayalinizdeki evi bulun. Satıcı ve ödeme planıyla ilgili satış koşullarında anlaşma sağlayıp, satış temsilcinizi kripto para ile ödeme yapmak istediğinize dair bilgilendirin.  Atlas Properties KYC (Müşterinizi Tanıma) belgelerinizi temin ettikten sonra,  Rusya’da anlaşmalı ofislerimizden birine giderek kripto hesabına ödemeniz gereken miktarı yerinden gönderebilirsiniz. Atlas Properties & Construction yurtdışından gönderilmiş olan kripto parayı, gerçek dijital pazar değerinde fiat para birimine dönüştürecektir. Kripto para hesabımıza ulaştığı takdirde, istediğiniz zaman paranızı dönüştürebilirsiniz. Zamanlama ve kur ile ilgili sizin onayınızı alacağız. 
Para yurtdışından Türkiye’ye uluslararası bankalar aracılığıyla Atlas Properties & Construction banka hesaplarına ulaşacaktır. USD (Amerikan Doları) değişimi 2-3 gün, Euro değişimi 5-7 gün sürebilmektedir. Paranın satıcıya ödenmesinin ardından tapunuzu teslim alabilirsiniz.