Loading...
Sizi Tanımlayan Evi Bulun

Sizi Tanımlayan Ev

Her zaman iyi ve rahat yaşamak istiyoruz. Bunda önce çok kullandığımız eşyalarda değişiklik yapıyoruz ya da yenilerini alıyoruz. Bu nesneler evimiz, arabamız, sevgili köpeğimiz veya çocuğumuz olabilir. Örneğin evi düşünürsek, yirmi dört saatimizin çoğunu burada geçiriyoruz. Muhtemelen evimiz iyi yaşanabilir durumda olmalıdır. Her zaman balkonlu, deniz kenarında, deniz kenarında bir ev isteyen bir insan, bu şartlara uymayan bir evde mutlu ve huzurlu olamaz. Çünkü duyguları onu hayalindeki eve doğru iter. O kişi için o evin balkonunda bir hafta sonu kahvaltısı vazgeçilmez bir özlem olabilir. Bu tutkunun, bu özlemin kişinin olmazsa olmazı haline geldiği görülecektir.

Bunları düşündüğümüzde evimizin bize sunduğu mutluluğun ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Bir yeri huzurlu ve sevgi dolu hale getirmenin iki önemli yolu vardır. Bunlardan ilki etrafımızdaki tüm şehvetli güzellikleri arttırmak, ikincisi ise bunu engelleyecek tüm engelleri ortadan kaldırmaktır. Bunun için aslına dönmek gerekir. Bir şeyin özüne döndüğümüzde o şey netleşir, onu daha iyi tanırız. İngilizce'de "basit en iyisidir" diye bir terim vardır. Bence doğru terim. Basit nesnelerle birlikte hayat daha kolay hale gelir. Bir şey ne kadar karmaşıksa, izlenim o kadar takdire şayan olabilir. Ancak karmaşık şeyler bir süre sonra yormaya başlar. Aynı şey ne kadar basitleştirilirse, ona o kadar çok odaklanırsak, onu o kadar çok severiz. Bu nedenle bir ev sade ve yapı olarak bize uygun olmalıdır. Evimiz bizi yansıtmalı ve tanımlamalıdır. İster balkonlu olsun ister güneşli ister sessiz, evin bol güneş görmesi ve sessiz olması bence daha önemli. Çoğu zaman bazı sesler kaybolduğunda orijinal seslerin farkına varırız. Tatil köylerinde, gece olduğunda gündüz duymadığımız hayvan seslerini duymaya başlarız. İnsanlar ayrıca doğayı dinlemeyi severler.

Kısaca özetlemek gerekirse hayalinizdeki gibi bir eve sahip olduğunuzda bir süre sonra sesinizin, kokunuzun ve renginizin eviniz ile özdeşleştiğini göreceksiniz. Bu tip eve sahip olarak bir süre sonra evde kendi imajınızı bulacaksınız. Ancak sahip olacağınız evin yapı olarak iyi olmasının yanında işlevsel olması da önemlidir.

Atlas Emlak ve İnşaat ailesi olarak sizi en iyi tanımlayan evlerle tanışmaya kendimizi adadık. Her müşterinin isteklerini analiz etmek için uzman ekibimizi eğitiyoruz. Sizi, sizinle özdeşleşen mülklerle buluşturmak önceliğimizdir.

Turgut Dingil
Turgut Dingil
Satış Temsilcisi
+90 532 497 08 98
Satış Temsilcisine Sorun
Sizi Tanımlayan Evi Bulun